Монастир Різдва ГНІХ в Богородчанах

bogorodchanuСестри мироносиці розпочали свою працю на території Станіславівської єпархії в містечку Богородчани 1929 р. У Богородчанській обителі на 1944 р., як довідуємось з архівних матеріалів, спільнота сестер налічувала 70 осіб. Розвиток згромадження був перерваний у 1946 р., коли сестри мироносиці, як і ціла УГКЦ, змушені були перейти до нелегального існування.

З початком 1990-х рр. Згромадження Сестер Мироносиць відновило свою діяльність. У 1994 р. сестри мироносиці повернулися в смт. Богородчани до своєї матерньої обителі по вул. Гагаріна, 2, але цей монастир вже не змогли пристосувати до умов проживання. Побудований із дерева, будинок за час правління радянської влади був знищений, не підлягав ремонту. У 1997 р. монахині перейшли на тимчасове проживання до будинку, що належав парафії св. Йоана Богослова по вул. Грушевського, 3.  А з січня 2000 р. замешкали у відбудованому монастирі по вул. Грушевського, 15. Саме цей монастир був першим будинком, у якому оселилися сестри мироносиці, коли вони 1929 р. приїхали до Богородчан на запрошення єпископа Г. Хомишина.

На сьогодні в Богородчанській обителі Різдва ГНІХ, де був новіціат  згромадження,  проживають сестри по обітах, які виконують таку працю: випікають просфори до Святої Літургії, доїжджають на катехизацію дітей та молоді у навколишні села, приготовляють дітей, в місцевих школах, до Першої Святої Сповіді та Урочистого Святого Причастя, працюють в канцелярії Архікатедрального Собору Воскресіння ГНІХ в м. Івано-Франківську. Служіння настоятельки місцевої обителі на даний час виконує с. Антонія Драй.

Новіціат
монастир сестер мироносиць
вул. Грушевського, 15
смт. Богородчани
Івано-Франківська обл., 77701