founderПреподобний о.Юліян Іван Дацій народився 27 червня 1863 р. в с. Кореличах біля Перемишля. Закінчив Перемишльську гімназію і в жовтні 1882 р. вступив до монастиря оо. Василіян у Добромилі. Перші обіти склав 26 червня 1884 р. Філософські й богословські студії закінчив у василіянському монастирі у Львові 24 червня 1887 р., а 18 серпня того ж року прийняв священиче рукоположення.

Преподобний о. Ю. Дацій був серед перших реформованих василіян, відзначався глибоким духовним життям. Крім того, він досконало знав латинську, німецьку і французьку мови. В апостольській ділянці був добросовісним парохом, знав усіх парафіян по імені, дбав про релігійне виховання молоді.

Першим місцем душпастирської праці о. Юліяна була парафія в Кристинополі, звідки він часто виїздив на місії. З 1890 р. душпастирював у василіянській церкві в Львові, а з 1891 р. до 1894 р. був ігуменом монастиря у Жовкві, 1894 р. – у Львові, а з 1895 р. – соцій для новиків у Добромилі. Тоді оо. Єзуїти вже залишили Добромиль, а першим василіянським магістром новиків був о.Андрей Шептицький.

Від 1896 р. о. Ю. Дацій знову став парохом василіянської парафії в Кристинополі й одночасно професором з історії Церкви, обрядів і церковного права для братів василіян. Від 1898 по 1900 рр. здійснював духовний провід новіціяту сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. У монастирі був бібліотекарем та історіографом, писав хроніку Кристинопільського монастиря. З 1900 р. о. Юліян служить  у Лаврові, де впорядкував бібліотеку та архів. У 1901 – 1904 рр. був ігуменом у Бучачі, де займався реставруванням церкви та монастиря. Тоді Станіславський єпископ Григорій Хомишин призначив о. Ю. Дація провідником Апостольства Молитви в Станіславській єпархії. У 1905 р. о. Ю. Дацій знову повертається до Кристинополя, де був парохом до 1920 р. Там провадив Апостольство молитви і братство св. Онуфрія. Під час свого перебування в Кристинополі о.Ю.Дацій заснував для міщан кредито-торговельну спілку «Руська Каса».

Преподобний о. Ю. Дацій став засновником Згромадження Сестер Мироносиць.  Перебуваючи довший час в Кристинополі, о. Юліян 1910 р.  створив Товариство Мироносиць, з якого в 1914 р. утворилася  монаша спільнота сестер мироносиць.

У 1920 – 1932 рр. о. Ю. Дацій – ігумен василіянського монастиря в Підгірцях. Ще рік служить ігуменом в Улашківцях, а вже з 1933 р. через поганий стан здоров’я переїздить до с. Лаврів на Львівщині, де виконує служіння духівника та сповідника для молодих ченців.

З початком Другої світової війни, коли у вересні 1939 р. радянська армія зайняла територію Галичини, а всі студенти, залишивши Лаврівський монастир, виїхавши до Оломовцу (Чехія), о. Ю. Дацій залишився. Але з другим приходом Червоної армії в 1944 р. він був змушений переселитися до Добромильського монастиря. Саме до цього монастиря він прийшов у 1882 р. тут і доживав останні роки свого життя. 31 жовтня 1946 р. о. Ю. Дація разом із о. Северіяном Гнатюком радянська влада вигнала із Добромильського монастиря. Отець С. Гнатюк повернувся до своєї родини, яка проживала у сусідньому селі біля Добромиля, о. Юліян не був спроможний шукати своїх рідних, тому останні місяці свого життя доживав біля родини Василя Шандровського у с.Тарнава, де й помер 22 лютого 1947 р.